Co to jest branding?!

To pytanie jest chyba starsze niż samo pojęcie,
którego dotyczy, a przynajmniej tak się może wydawać.
Że to niemożliwe? Jest piątek, więc… why so serious?!

 

kuń by się uśmiał, rys.: Irenka z bestdraw.eu

Kuń by się uśmiał, rys.: Irenka z bestdraw.eu

 

Zauważ, że pozostając dalej w żartobliwym nastroju, wyjaśniamy ci, ze swadą, na stronach Creamteam Branding & Advertising Design Studio, z uśmiechem na ustach i radością w naszych designerskich sercach, nie tylko, co to jest branding, ale także kilka innych pojęć! Zupełnie darmo! O, popatrz na ten krótki cytat:

Branding to takie przystrojenie twojej firmy i jej produktu, by nawet najstarsza matrona wydała się wszystkim piękną panną na wydaniu, nawet jeśli nie planują oni ożenku lub są stetryczałymi kawalerami na emeryturze.
Może dlatego mądry lud angielski używa podobnie brzmiącego do brand słowa bride na określenie panny młodej, kto wie?!

Zabawnie, przystępnie, ale co najważniejsze, treściwie i zrozumiale.
Jak wszystko, co wychodzi spod naszych rąk, a przynajmniej taką tu mamy nadzieję!

Są jednak tacy, którzy uważają, że obraz lepszy niż słowa — nawet jeśli wciąż prezentuje ruchome… wyrazy. Niech im będzie, dla nich też coś się znajdzie w przepastnych czeluściach internetu:

Najbardziej zadziwiła nas koincydencja zaprezentowanej w filmie proweniencji słowa brand z zastosowanym wiele lat temu tłumaczeniem tego słowa na stronie Creamteam Branding & Advertising Design Studio.
Film tłumaczy pochodzenie słowa brand na krowach, my wyjaśniamy na przykładzie koni wypasaczy krów, czyli też blisko.
Czyżbyśmy się nie mylili, nawiązując na stronie Creamteam Branding & Advertising Design Studio (a dokładnie w dziale traktującym o identyfikacjach i logo) do kowbojów, koni i znaków wypalanych na żywym inwentarzu?!
A może po prostu mamy odpowiednią dozę dobrych przemyśleń na temat projektowania, dużo zadziwiającej praktyki oraz… faktycznie, o poczuciu humoru było na początku, tak?
Cokolwiek to jest, możesz to sprawdzić… ale jedno jest pewne, jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, co to jest dobry branding, nas się pytaj, na serio!

_

Zobacz także w archiwum bloga Branding & Advertising:

10 Pingbacków/ Trackbacków