Lasery, kamery…

Wy nie wiecie, zapewne, a my wiemy, lasery są szkodliwe.
Przykładowo, ostatni wypadek lotniczy w San Francisco, ponoć, mógł być spowodowany przez zabawy laserowymi wskaźnikami, którymi osoby sprawne inaczej umysłowo oślepiają z ziemi pilotów w przestworzach.

Tak, ale lotniska są daleko, co mnie to obchodzi, powiesz.
Otóż, jeśli bywasz na koncertach lub festiwalach, których letnią porą jest zatrzęsienie, uważaj na… nie, nie tylko na seks z przypadkowymi osobami w konstelacji, która nawet nie śniła się Kopernikowi, i tak, na wzrok także, gdyż i dla oczu spotkanie z laserem jest niepożądane. Ale nie tylko…
Uważaj na coś jeszcze—twój aparat fotograficzny (o ile uda ci się go przemycić) albo komórkę, którymi będziesz robić zdjęcia w czasie muzycznej imprezy. I to wcale nie z powodu kieszonkowców, licznie odwiedzających letnie koncerty.

Okazuje się, że matryce światłoczułe też nie wychodzą dobrze na kontakcie z laserową wiązką. Zobacz film z Electric Daisy Carnival 2013 w Chicago:

Fantastyczna i droga kamera RED (profesjonalne narzędzie cyfrowe w świecie filmowym, czytaj więcej o RED na wiki EN) uchwyciła moment uszkodzenia jej matrycy. Kamera oczywiście jest do naprawienia, ale bezużyteczna do czasu naprawy, która może sporo kosztować, jeśli wziąć pod uwagę, że cena takiej kamery to kilkadziesiąt tysięcy dolarów! Fstoppers donosi, że należy wykluczyć przypadek, gdyż tego samego wieczoru „umarły” dwie takie kamery z tego samego powodu.

Pozostaje nam w tym miejscu życzyć ci udanej i bezpiecznej zabawy na letnich imprezach muzycznych. Bezpiecznej dla ciebie i twoich zabawek.
Do zobaczenia gdzieś na jakimś festiwalu!