Wypowiedz się!

Creamteam about EU Copyrights

Kiedy ostatnio dano ci prawo wypowiedzenia się w ważnej kwestii?
A kiedy z tego prawa… Wiesz już, jak jest!

Tym razem, to właśnie ciebie Unia Europejska zamierza zapytać w serii Q&A, jak zapatrujesz się na kwestie prawa autorskiego i co chcesz w nim zmienić.
Pytania są szczegółowe, kilka na pewno sprawi pewne trudności z odpowiedzią, ale możesz wreszcie do właściwego ucha wykrzyczeć swoje niezadowolenie z istnienia copyright trollingu czy prób uznawania publikacji linków na twojej stronie za naruszenie prawa autorskiego.

Fundacja Nowoczesna Polska przygotowała opracowanie tych pytań po polsku z podziałem podmiotowym (od zjadacza filmów do właściciela praw autorskich), by dostosować zbiór pytań i poziom ich szczegółowości do odpowiadającego.
Dzięki pracy Fundacji nie musisz odpowiadać na wszystkie 80 pytań, ale wciąż możesz to zrobić—wybierając od razu szerszą grupę lub wybierając odpowiednią opcję na końcu skryptu.
Strona pomocnicza, przygotowana przez Fundację, ma za zadanie przygotować właściwy plik odpowiedzi, sama w sobie nie pozwala więc na automatyczne wzięcie udziału w konsultacjach. To dlatego skrypt ze strony pomocniczej, po zakończeniu odpowiedzi, generuje dokument, który zostanie przesłany do ciebie na podany skryptowi adres e-mail.
To już prawie koniec! Musisz jeszcze tylko przesłać otrzymany dokument pod podany w wiadomości (lub na stronach Unii) unijny e-mailowy adres konsultacyjny. Dopiero teraz bierzesz udział w konsultacjach.
Jeśli to wszystko jest zbyt trudne dla ciebie, pobierz oryginalny plik z unijnej strony konsultacyjnej i wypełnij go własnoręcznie, a potem odeślij.
Automatyczna odpowiedź spod tego adresu kończy dzieło:

Unijne potwierdzenie udziału w konsultacjach na teamt zmian w p

Jeśli możemy sobie pozwolić tu na małą uwagę:

  • tłumaczenie nie jest najszczęśliwsze, dlatego zalecamy każdorazowo przeczytanie oryginalnego pytania,które jest także podane obok tłumaczenia,
  • okna odpowiedzi nie rozszerzają się, więc jeśli masz dłuższą odpowiedź, a o takie przede wszystkim chodzi twórcom pytań, napisz je najpierw w notatniku lub edytorze tekstu,
  • nie kombinuj, podobne wypowiedzi albo przeklejki zostaną zliczone jako jeden głos.

Na koniec jeszcze dobra wiadomość. Unijna akcja konsultacji w sprawie zmian w prawie autorskim została przedłużona o miesiąc, tak więc nie kończy się dzisiaj!
Masz jeszcze chwilę czasu, ale nie spóźnij się!

_

Czytaj dalej na blogu Creamteam Branding & Advertising Design Studio:

3 Pingbacków/ Trackbacków