Kliknij i poznaj, dla słowa, właściwą formę…

Co to było, to powyżej?


Krzesimir Dębski, Si Music Anna Jurksztowicz,
wydanie specjalne, jednorazowe, jubileuszowe, wykonanie ręczne, nakład 500 sztuk na część, 3 części.

Wykonanie | okładki specjalny papier nabłyszczający farby CMYK Stardream Antalis, 3 kolory metaliczne (miedź, srebro, złoto), druk 3 x Pantone (czerwień, biel, czerń)/ okładkę | booklet czarny papier offsetowy (180g/m²), druk srebrny Pantone drukowany na 2 razy, poddrukowany uprzednio bielą raz, zdjęcia w booklecie drukowane w ten sam sposób, ale w negatywie | CD na krążkach część oznaczeń i tekstów wydrukowana lakierem przezroczystym, pozostałe 2 x Pantone (czarny i biały).

Wykonanie ręczne, płyty CD osadzone w klejonej kopercie z wycięciem na wzór starych płyt gramofonowych na II stronie okładki, booklet klejony tyłem do konstrukcji na stronie III, szyty | konstrukcję kartonową i kaszerowanie Stardreamem wraz z drukiem wykonał dla Creamteam 

nieoceniony Michał Trzeciecki z drukarni DWO, ul. Kredytowa, Warszawa

 

Możesz zrobić więcej dla swoich słów, sprawdź

Kabaret Tey, TVP Polska,

Wydział Współpracy z Zagranicą,

wydanie specjalne, jednorazowe, jubileuszowe,
druk offsetowy, 3+0 (cover), 3+3 (booklet), tylko na farbach Pantone.

Niby prosta rzecz, a nadal, jeszcze dziś, pomimo upływu czasu, cieszy nasze oko.
Prostota wymuszona, nieco, brakiem materiałów archiwalnych w TVP. Postawieni przed wyborem, zrzucać zdjęcia jako absolutnie złej jakości printscreeny z magnetowidu — i to z materiału mającego często więcej niż 20 lat — lub robić swoje, zrobiliśmy swoje.

Za, po prostu obrysowanymi ręcznie, printscreenami z materiału video z taśmy magnetowidowej, „kryje się” jeszcze coś… firma Pantone, wytwórca specjalistycznych farb drukarskich do zadan specjalnych, i już przestaje być tak prosto, przynajmniej dla części drukarzy w Polsce.

Każda z części dostała swój kolor przewodni, wybrany nieprzypadkowo. Przykładowo, początek otrzymał kolor zielony a okres schyłkowy, gdy gwiazdy już niespecjalnie dobrze z sobą żyły, chłód granatowego Pantone.
Teksty i symbole serii częściowo drukowane były metalicznym Pantone srebrnym dla podkreślenia wyjątkowości serii, ostatecznie TVP rzadko decyduje się na takie przedsięwzięcia.

Po latach seria doczekała się kartonowego opakowania-obwoluty, niekonsultowanego z nami, które pasowało do serii jak pięść do nosa, trudno. Po latach też okazuje się, że część artystów ma zastrzeżenia do zawartości programowej, np. p. Bohdan Smoleń… ale to już prosimy z TVP wyjaśniać ;)

Wszystkie pozostałe sprawy, związane z zaprojektowaniem dla ciebie podobnej klasy wydawnictwa,
wyjaśnisz z nami, klikając tutaj.

Skontaktuj się i pogadajmy